Aquila.pl / Holiday Inn Warszawa Józefów ma nowego szefa kuchni

Holiday Inn Warszawa Józefów ma nowego szefa kuchni

Z końcem kwietnia nowym Szefem Kuchni w Holiday Inn Warszawa Józefów został Robert Trzópek - uznawany za jednego z najlepszych kucharzy w Polsce. Pojawiło się również nowe menu.

 

Robert swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w najlepszych na świecie restauracjach m.in.: Le Manoir aux Quat' Saisons w Oxfordzie (2 gwiazdki przewodnika Michelin), słynnej restauracji Noma w Kopenhadze (dwukrotnie zdobyte pierwsze miejsce w rankingu najlepszych światowych restauracji S. Pellegrino). Jego umiejętności  oraz talent sprawiły, iż jako jedyny Polak został zaproszonym do współpracy przez Ferrana Adrię – legendarnego szefa kuchni El Bulli, dzięki któremu hiszpańska restauracja zdobyła światową sławę i 3 gwiazdki Michelin. Nowy Szef Kuchni w hotelu jest jednym z pierwszych polskich kucharzy uprawiających tzw. „kuchnię przyszłości” – do przyrządzania potraw często wykorzystuje zasady kuchni sous vide. Dzięki jego innowacyjności lokal, w którym pracował poprzednio – Tamka 43 – zdobył drugie miejsce podczas swojego debiutu w projekcie Wine&Food Noble Night oraz uhonorowany został trzema sztućcami Michelin.

„Lubię poddawać kulinarne gusta moich gości  coraz to nowym próbom – Polacy są  już przygotowani na zaskakujące połączenia smakowe. Kieruję się jednak zawsze kilkoma głównymi zasadami. Świeże, naturalne składniki i dania zmieniające się wraz z porami roku. Polski element w każdym daniu, bo korzystamy z dóbr produkowanych na miejscu, np. z pasieki hotelowej. I nierozbudowane menu, ponieważ bazuje na sezonowych produktach i daniach przygotowywanych od podstaw. Tak właśnie skomponowałem nową kartę dań w restauracji w hotelu Holiday Inn w Józefowie.” – mówi Robert Trzópek.

W karcie znajdują się m.in. gładzica, sezonowany na miejscu antrykot wołowy oraz własnej roboty lody.

 

 

Copyright © 2008 AQUILA GROUP Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: SEENET