Aquila.pl / Holiday Inn pod stolicą

Holiday Inn pod stolicą

Około 150 mln euro pochłonie grupę Aquila budowa 10 hoteli w ciągu 7 lat. W czerwcu Aquila Park otworzyła obiekt marki Holiday Inn w Józefowie koło Warszawy. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln euro.

Podwarszawski, 4 -gwiazdkowy Holiday Inn, oprócz 148 pokoi dla około 240 gości, oferuje m. in. sale konferencyjne, kompleks SPA i minipole golfowe. - Rynek wypoczynkowy charakteryzuje się dużą sezonowością, dlatego tworząc ten projekt myśleliśmy też o rynku konferencyjnym. Nasz hotel doskonale nadaje się m.in. do organizacji spotkań integracyjnych. Na Mazowszu wciąż nie ma wystarczającej infrastruktury, aby sprostać popytowi na tego typu imprezy - twierdzi Mariusz Stolarz, prezes Aquila Hotele, firmy zarządzającej obiektami hotelowymi.

 

Grupa Aquila współpracuje od kilku lat z InterContinental Hotels Group. Obiekt w Józefowie jest podłączony do systemu sprzedażowego i marketingowego IHG. - Zdobyliśmy certyfikację InterContinentalu i będziemy realizować kolejne inwestycje firmowane markami tej sieci: Holiday Inn, Express by Holiday Inn oraz Crowne Plaza - informuje Marcin Górzyński, prezes Aquila Park. - Kolejny nasz hotel powstanie we Wrocławiu - trzygwiazdkowy Express by Holiday Inn. Zamierzamy ponadto realizować projekty hotelowe w Poznaniu, Zakopanem, Łodzi, na Górnym Śląsku i w Warszawie - dodaje.

 

Na pytanie dotyczące właścicieli grupy Aquila, jej przedstawiciele odpowiadają, że są nimi polscy biznesmeni z doświadczeniem na rynku nieruchomości i materiałów budowlanych. Ustaliliśmy, że wspólnikami Aquila Park jest rodzina Teichmannów. Czy spółka trafi w przyszłości na GPW? - Niewykluczone, że kiedyś tak, jednak zapewne nie w najbliższych latach - mówi Marcin Górzyński.


Copyright © 2008 AQUILA GROUP Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: SEENET